За всякакви въпроси относно сървъра и форума, пишете на лично съобщение на Paul, SpY , Life или Ps3ch0.
-----
Заповядайте в нашия DISCORD сървър!
-----
Всеки един новорегистриран потребител ще бъде одобрен от администратор в рамките на 24 часа.
-----
Кандидатурите за админ и дизайнер са ОТВОРЕНИ!

[Урок]Как да си сменим FONT-a

Уроци за неща свързани с GTA SA:MP и не само!
Заключена
Потребителски аватар
Ach0- _ -DeLLiRIuuM
Дизайнер
Дизайнер
Мнения: 548
Регистриран на: 06 май 2016, 23:23
Местоположение: У нас под масата :D
Skype: Sieg_Heil
Nickname: ♥Racist 14/88♥
Контакти:

[Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от Ach0- _ -DeLLiRIuuM » 08 фев 2019, 23:28

Ето още един доста полезен урок, малко или много ви е писнал def шрифта на SAMP. Е ще ви покажа много по-лесен начин, как да си смените стила на текста в SAMP-а. Уроците в youtube винаги не са обяснени хубаво или ви карат да сваляте прекалено много работи които са бъкани с вируси. Е, сега ще ви покажа моя по-лесен вариант!

ВАЖНО: ВНИМАТЕЛНО ЧЕТЕТЕ СТЪПКИТЕ И ГИ ИЗПЪЛНЯВАЙТЕ ЕДНА ПО ЕДНА!

Нека да започваме, ще ви изредя стъпките като 1, 2, 3 и т.н.

1.Изтеглете си желан от вас шрифт, ето и линкове за БЕЗОПАСНИ САЙТОВЕ > 1001fonts , dafont
1.2.Харесвате си шрифт и го теглите. След като го изтеглите успешно, extract-вате(разархивирате) архива на декстопа и всички файлове от архива с изключение на readme файловете ги слагате във "C Disk" > Windows > Fonts. Ако ви иска достъп като Администратор, разрешете му. Изчаквате да се инсталират шрифта и сте готови. Нека преминем напред;
2.Сега отваряте My Documents > GTA San Andreas User Files > SAMP, в папката SAMP ще откриете файл с името "sa-mp.cfg", цъкате десен бутон на него и му цъкате Open и след това избирате "Select a program from a list of installed programs" и натискате OK, след като се отвори новото прозорче избирате Notepad(да се отвори с Notepad), вътре трябва да изглежда ето така; ЦЪКНИ ТУК
Както виждате, при вас липсва реда с "fontface="Caviar Dreams". И да, правилно вие го нямате. Вижте точка 3.
3.След като сте отворили "sa-mp.cfg" най-отдолу вписвате fontface="името". След като написахте "fontface=" след равното добавете следното както съм го написал "fontface="Името на шрифта", след равното(=) слагате кавички, ето тези " ", слагате кавичка "пишете името и затваряте пак с кавичка", трябва да се получи като от снимката горе.
4.МНОГО ВАЖНО; ВНИМАТЕЛНО В КАВИЧКИТЕ ПРЕПИШЕТЕ ИМЕТО НА ВАШИЯ ШРИФТ.
5.След като сте преписали успешно името на шрифта, натискате X на прозореца и натискате SAVE ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
6.Влизате в SAMP и се радвате на новия шрифт!
Ето крайния резултат при мен;
Изображение - ЦЪК ЗА ПЪЛЕН РАЗМЕР

Шрифта използван при мен е Caviar Dreams, ето линк към него - Caviar Dreams

ВАЖНО; ПО ВСЯКО ВРЕМЕ МОЖЕТЕ ДА СИ СМЕНИТЕ ШРИФТА, ПРОСТО ТРЯБВА ДА ИЗПЪЛНИТЕ СТЪПКИТЕ ОТНОВО! НАДЯВАМ СЕ ДА ВИ ЗАРАДВАМ И С ТОЗИ ПРОСТ УРОК. ПОЗДРАВИ!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Ммм, да, имаше Ферари

Mмм, да, обаче някой друг го пали

Mмм, да, някой друг го кара


Sad but true...

Изображение

Потребителски аватар
MrIzzy
Bulgarian Crime Syndicate
Bulgarian Crime Syndicate
Мнения: 95
Регистриран на: 11 яну 2016, 20:39
Местоположение: Враца / Варна
Професия: Работохолик
Skype: TheD0rifterxD
Nickname: MrIzzy
Контакти:

Re: [Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от MrIzzy » 09 фев 2019, 11:24

Много добър и полезен урок, мислех утре да я направя тази същата тема, но вече мина.. :д Браво! Добре е обяснено и подробно.
Изображение

Потребителски аватар
S.Damyanov
Началници и зам.Началници
Началници и зам.Началници
Мнения: 490
Регистриран на: 08 апр 2016, 10:46
Местоположение: Plovdiv
Професия: Музикант
Пияч
Nickname: Ps3ch0

Re: [Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от S.Damyanov » 09 фев 2019, 11:59

Добър урок ! Сичко е обяснено подробно и ясно ! Браво
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Droptek
Bulgarian Crime Syndicate
Bulgarian Crime Syndicate
Мнения: 41
Регистриран на: 24 юни 2018, 23:21
Местоположение: Kostenets, Sofia, Bulgaria
Интереси: бая са
Nickname: Droptek

Re: [Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от Droptek » 09 фев 2019, 13:17

Добре си я направил, ама нещо не ми се получава. След като логна в някой сървър, шрифта си е същия като нормалния и ако отида във файла sa-mp.cfg, ми излиза fontface=0. Направих сичко както трее. ама не знам що не става. Може би е заради Windows 10 или де да знам.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ach0- _ -DeLLiRIuuM
Дизайнер
Дизайнер
Мнения: 548
Регистриран на: 06 май 2016, 23:23
Местоположение: У нас под масата :D
Skype: Sieg_Heil
Nickname: ♥Racist 14/88♥
Контакти:

Re: [Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от Ach0- _ -DeLLiRIuuM » 09 фев 2019, 17:40

Droptek написа:
09 фев 2019, 13:17
Добре си я направил, ама нещо не ми се получава. След като логна в някой сървър, шрифта си е същия като нормалния и ако отида във файла sa-mp.cfg, ми излиза fontface=0. Направих сичко както трее. ама не знам що не става. Може би е заради Windows 10 или де да знам.
Значи не си инсталираш шрифта като хората и/или не го преписваш правилно. Ако такова, ще ти кача моя .cfg файл? Само името в кавичките ще трябва да си промениш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Ммм, да, имаше Ферари

Mмм, да, обаче някой друг го пали

Mмм, да, някой друг го кара


Sad but true...

Изображение

Потребителски аватар
Droptek
Bulgarian Crime Syndicate
Bulgarian Crime Syndicate
Мнения: 41
Регистриран на: 24 юни 2018, 23:21
Местоположение: Kostenets, Sofia, Bulgaria
Интереси: бая са
Nickname: Droptek

Re: [Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от Droptek » 09 фев 2019, 19:19

Ach0- _ -DeLLiRIuuM написа:
09 фев 2019, 17:40
Droptek написа:
09 фев 2019, 13:17
Добре си я направил, ама нещо не ми се получава. След като логна в някой сървър, шрифта си е същия като нормалния и ако отида във файла sa-mp.cfg, ми излиза fontface=0. Направих сичко както трее. ама не знам що не става. Може би е заради Windows 10 или де да знам.
Значи не си инсталираш шрифта като хората и/или не го преписваш правилно. Ако такова, ще ти кача моя .cfg файл? Само името в кавичките ще трябва да си промениш.
Ачо Пробвах и тези неща. Всичко си го пиша как си трябва. Релогвах, Рестартирах Компютъра, ама пак не става. Ако може, качи си cfg файла, за да видя дали ще стане. Ако не, не знам.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ach0- _ -DeLLiRIuuM
Дизайнер
Дизайнер
Мнения: 548
Регистриран на: 06 май 2016, 23:23
Местоположение: У нас под масата :D
Skype: Sieg_Heil
Nickname: ♥Racist 14/88♥
Контакти:

Re: [Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от Ach0- _ -DeLLiRIuuM » 09 фев 2019, 22:15

Droptek написа:
09 фев 2019, 19:19
Ach0- _ -DeLLiRIuuM написа:
09 фев 2019, 17:40
Droptek написа:
09 фев 2019, 13:17
Добре си я направил, ама нещо не ми се получава. След като логна в някой сървър, шрифта си е същия като нормалния и ако отида във файла sa-mp.cfg, ми излиза fontface=0. Направих сичко както трее. ама не знам що не става. Може би е заради Windows 10 или де да знам.
Значи не си инсталираш шрифта като хората и/или не го преписваш правилно. Ако такова, ще ти кача моя .cfg файл? Само името в кавичките ще трябва да си промениш.
Ачо Пробвах и тези неща. Всичко си го пиша как си трябва. Релогвах, Рестартирах Компютъра, ама пак не става. Ако може, качи си cfg файла, за да видя дали ще стане. Ако не, не знам.
Заповядай > ЦЪК, но няма начин да не работи. Щом не ти работи, значи не правиш нещо като хората. Ето моето .cfg, единствено в кавичките смени името Caviar Dreams със името на твоя шрифт. Но, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ГО ИМАШ ИНСТАЛИРАН НА КОМПЮТЪРА, в противен случай няма да работи.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Ммм, да, имаше Ферари

Mмм, да, обаче някой друг го пали

Mмм, да, някой друг го кара


Sad but true...

Изображение

Потребителски аватар
Droptek
Bulgarian Crime Syndicate
Bulgarian Crime Syndicate
Мнения: 41
Регистриран на: 24 юни 2018, 23:21
Местоположение: Kostenets, Sofia, Bulgaria
Интереси: бая са
Nickname: Droptek

Re: [Урок]Как да си сменим FONT-a

Мнение от Droptek » 09 фев 2019, 23:29

Ach0- _ -DeLLiRIuuM написа:
09 фев 2019, 22:15
Droptek написа:
09 фев 2019, 19:19
Ach0- _ -DeLLiRIuuM написа:
09 фев 2019, 17:40


Значи не си инсталираш шрифта като хората и/или не го преписваш правилно. Ако такова, ще ти кача моя .cfg файл? Само името в кавичките ще трябва да си промениш.
Ачо Пробвах и тези неща. Всичко си го пиша как си трябва. Релогвах, Рестартирах Компютъра, ама пак не става. Ако може, качи си cfg файла, за да видя дали ще стане. Ако не, не знам.
Заповядай > ЦЪК, но няма начин да не работи. Щом не ти работи, значи не правиш нещо като хората. Ето моето .cfg, единствено в кавичките смени името Caviar Dreams със името на твоя шрифт. Но, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ГО ИМАШ ИНСТАЛИРАН НА КОМПЮТЪРА, в противен случай няма да работи.
Е тва вече е друго. Благодаря, проработи!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Заключена

Върни се в “Уроци”