За всякакви въпроси относно сървъра и форума, пишете на лично съобщение на Paul, SpY , Life или Ps3ch0.
-----
Заповядайте в нашия DISCORD сървър!
-----
Всеки един новорегистриран потребител ще бъде одобрен от администратор в рамките на 24 часа.
-----
Кандидатурите за админ и дизайнер са ОТВОРЕНИ!

[PhotoShop и WEB] - Препоръки за млади дизайнери .

Уроци за неща свързани с GTA SA:MP и не само!
Отговори
Потребителски аватар
Draganoff
Потребител
Потребител
Мнения: 19
Регистриран на: 13 мар 2020, 16:50
Местоположение: Varna Батко
Интереси: Интересно ми е да ми е интересно с интересни хора на интересни места в интересни моменти. Благодаря.
Професия: Системен програмист, Куриер, Барман, Е34 Driver.
Skype: musicboy_
Nickname: Draganoff
Контакти:

[PhotoShop и WEB] - Препоръки за млади дизайнери .

Мнение от Draganoff » 17 мар 2020, 06:13

Здравейте колеги. Като изключим страничните неща от виртуалния свят с които се занимавам , тук аз се занимавам с Web дизайн и Web програмиране. Разбира се не мога да кажа , че съм на висше ниво , тъй като съм самоук и това е така да кажем хоби. Уча се в всеки ден и всеки нов проблем . В този урок ще ви нахвърля няколко препоръки , събрани от дизайнери и уеб програмисти които ми помагат в развитието на тема " Как да, НЕ бъдем лоши дизайнери " .

1. Не използвайте прекалено много гами цветове. Никога натрупването не създава красота. Различните гами цветове , мозъка възприема различно. Просто пример за това е жълтия цвят от логото на McDonald's, няма как да го сгрешите, привлича ви вниманието и ви подтиква подсъзнателно да си поръчате 3 големи мак менюта без да сте гладни. Това е така защото жълтото е цвят , който мозъка разчита , като цвят повишаващ апетита. (не е нужно да ми вярвате, попитайте чичо ви Гошо ( google), той ще ви даде същия отговор).
На същия принцип са синьо и червено .
Синьото е студен цвят - кара те да чувстваш студ, чувство за дискомфорт ако е употребен неправилно към въпросния артикул/продукт/и т.н. за което моделирате.
Червеното на своя страна е топъл цвят - Кара те да чувстваш топлина приятно чувство когато е използван в разумни размери. Червения текст обаче, при твърде натрапчив червен цвят, води до "уплаха" , той по - скоро респектира и подчертава .

Както казваше моя приятел в началото ми " СПРИ ДА СМЕСВАШ , ЧЕРВЕН И СИН ЦВЯТ , НЕ РАБОТИШ В ТОПЛОФИКАЦИЯ " и това е точно така . Колкото и да звучи странно, това за топлофикация е добра комбинация , но за други места са две несъвместими гами.( или поне на мен не ми се е налагало да изработвам нещо за такъв артикул,че да ги притежава в самия себе си).

2. Не използвайте натрапчиви цветове.
Пример за това са преките цветове #FF0000 примерно и #FFFFFF . За да бъде един дизайн на каквото и да било красив и приятен , той трябва да е елегантен . Не трябва да бъде претрупан , не трябва и да мори . Точно това правят натрапчивите цветове. Забележете,че когато,четете продължително тест с абсолютно червен шрифт в рамките на 2-3 минути , след това погледа ви е премрежен или очите са ви сухи.. Използвайте стандартния черен или сив цвят за шрифт, не мори . Не случайно електронните книги са с черен шрифт .

3. Не прекалявайте с ефектите , патерните , преливащи цветове и четки.
Като всеки нов дизайнер естествено искаш да си покажеш всички нови готини четки , които си си изтеглил и новите стилове които си намерил, но в един момент картината става по-скоро детска рисунка. При пренатрупване се губи главния смисъл на изображението или дизайна .
Личен съвет : Масово четките създават добри ефекти при намалено opacity.

4. Фон -
Правиш дизайн на уеб странца , лого , начало на продукт. Не използвай фон със снимка или с натрапчив цвят. Едноцветния фон , е по елегантен и по семпъл. Като винаги на бял лист се рисува най-добре . Ако можете дори оставете фона бял. Използвайте цветове, които не карат сетивата да реагират толкова и не морят зрението .
За лого конкретно , въобще не използвайте фон , тъй като това лого ще стои на приблизително "446" места като изключим визитките на фирмата за която го правите. Използвайте максимално малко фигури и цветове . Нека логото бъде просто . Забележете логото на Apple 2 цвята и го знае целия свят. Простотите и изчистени лога се запомнят лесно . Направете логото така , че когато помислите за продукт от дадената свера да се сещате първо за него.

5. Шрифтове -
Не е нужно да използвате най-завъртяния и нестандартен шрифт за да станат добри продуктите ви. Използвайте семпли шрифтове. Лени за разчитане , лесни за обработка , без прекалено натоварване с ефекти. Един от най-модерните и използвани шрифтове в момента е :
Segoe UI . Той е чист шрифт без излишни части и лесен за четене. Също така и Myriad Set - това всъщност е шрифта използван от Apple.

Няколко прости съвета, които биха ви направили по-добри в работата.

Off topic:
Разбира се , това са съвети които са давани на мен и аз споделям с вас . Ако има несъгласни , нека не започват с нападките от самото начало. Аз приемам съвети от всеки и се уча от всичко. Нека си бъдем взаимополезни. Не искам никой да се чувства по-някакъв начин обиден , че крайните му произведения са грозни , всеки има вкус и всеки се развива напред.
Гради! Да руши умее всеки!
Усложлив си , ама си свидлив.

Потребителски аватар
g.nikolov
V.I.P
V.I.P
Мнения: 132
Регистриран на: 21 яну 2020, 19:36
Nickname:

Re: [PhotoShop и WEB] - Препоръки за млади дизайнери .

Мнение от g.nikolov » 20 юни 2020, 03:34

Мммм... чесно да ти кажа за някои неща си доста прав ,но за други не. Лично аз не съм виждал твой лични изработки ,но щом си изписал толкова и има нещо вярно значи би имал минимален опит с всичко! Добър Урок ако мога така да го нарека или полезна тема за новобранците в Photoshop.
[19:34:03] - j3k0z: i kwo sq we shte gi pravish li tiq zaqvki ili ne
[19:34:04] - uLtraS: napravil sum gi we
[19:34:05] - j3k0z: ne staat za edin kur we
[19:34:06] - uLtraS: mi tolkus
Изображение

CanadianIP
Потребител
Потребител
Мнения: 46
Регистриран на: 05 авг 2019, 03:08
Nickname:

Re: [PhotoShop и WEB] - Препоръки за млади дизайнери .

Мнение от CanadianIP » 29 юни 2020, 07:50

Полезен урок браво!

Отговори

Върни се в “Уроци”