За всякакви въпроси относно сървъра и форума, пишете на лично съобщение на Paul, SpY , Life или Ps3ch0.
-----
Заповядайте в нашия DISCORD сървър!
-----
Всеки един новорегистриран потребител ще бъде одобрен от администратор в рамките на 24 часа.
-----
Кандидатурите за админ и дизайнер са ОТВОРЕНИ!

Спешна помощ? [Проблем с компа]

Заключена
Потребителски аватар
Ach0- _ -DeLLiRIuuM
Дизайнер
Дизайнер
Мнения: 548
Регистриран на: 06 май 2016, 23:23
Местоположение: У нас под масата :D
Skype: Sieg_Heil
Nickname: ♥Racist 14/88♥
Контакти:

Спешна помощ? [Проблем с компа]

Мнение от Ach0- _ -DeLLiRIuuM » 19 мар 2018, 01:48

От заглавието е ясно, че имам проблем с компа.. Главно проблема е следният - В самото начало, започна рязко да ми пада FPS-а в цс-а, и трябваше постоянно да минизирам и отварям играта, за да ми вдигне FPS-а отново на 80! Не след дълго, когато пусна каквато и да било игра, цъкам без проблеми, но минат ли повече от 5 минути, монитора ми изгасва, изписва No signal, и се чува DRRRR звука, предполагам всеки го е чувал точно преди да му се ресне компа без причина.. Е същото го прави при мене, цъкам 5 минути и повече, изгасва монитора, чува се тоя звук и компа се ресва.. Но първо го правеше само в игрите, а вече стана 4-ти ден, и докато гледам примерно клип във youtube, пак прави същия проблем.. Обрънахме рамта защото попринцип за да даде грешката Blue Screen, е причина от рамта, но уви не е.. Сега ме плаши че е възможно видео картата да прегравя, без идея как но.. Ето снимка, какво ми показва след като компа успешно се е рестартирал, и вече включил > Цъкни тука, снимката е от нета Видеото е старо, и няма нови налични драйвъри за него, с последните съм! Nvidia 220 GT [1GB].. С 4GB рам съм, и Windows 7 Ultimate 64 bit.. Някой да е имал този проблем, и ако да, как го е решил? Защото ще го запаля и тоя боклук както предишния (прилагам моя снимка, как си запалих предния комп) Link:
Цъкни тук (devil) .. Е момчета, очаквам отговори! (happy)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Ммм, да, имаше Ферари

Mмм, да, обаче някой друг го пали

Mмм, да, някой друг го кара


Sad but true...

Изображение

Потребителски аватар
baju
V.I.P
V.I.P
Мнения: 1059
Регистриран на: 24 апр 2016, 12:34
Nickname:

Re: Спешна помощ? [Проблем с компа]

Мнение от baju » 19 мар 2018, 11:21

Охлаждането на картата ти е за смяна най-вероятно. Инсталирай си EVEREST и свери градусите. Ако при пускане след като е бил в покой известно време се дигат бързо 100% е от охлаждането. Преди време имах същия проблем и дадох 50 кинта за ново охлаждане, след което вече 3-4 години си работи без засечка.
Изображение

Потребителски аватар
Ach0- _ -DeLLiRIuuM
Дизайнер
Дизайнер
Мнения: 548
Регистриран на: 06 май 2016, 23:23
Местоположение: У нас под масата :D
Skype: Sieg_Heil
Nickname: ♥Racist 14/88♥
Контакти:

Re: Спешна помощ? [Проблем с компа]

Мнение от Ach0- _ -DeLLiRIuuM » 19 мар 2018, 15:01

baju написа:
19 мар 2018, 11:21
Охлаждането на картата ти е за смяна най-вероятно. Инсталирай си EVEREST и свери градусите. Ако при пускане след като е бил в покой известно време се дигат бързо 100% е от охлаждането. Преди време имах същия проблем и дадох 50 кинта за ново охлаждане, след което вече 3-4 години си работи без засечка.
Нещо линкче към него ако може? Защото имам един, ама не ми изкарва градусите нит на процесора, нит на видеото.. И нормалните градуси колко са, и ако бързо залепи 100% значи е охлаждане, благодарско само пусни едно линкче. :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Ммм, да, имаше Ферари

Mмм, да, обаче някой друг го пали

Mмм, да, някой друг го кара


Sad but true...

Изображение

Потребителски аватар
baju
V.I.P
V.I.P
Мнения: 1059
Регистриран на: 24 апр 2016, 12:34
Nickname:

Re: Спешна помощ? [Проблем с компа]

Мнение от baju » 19 мар 2018, 18:29

Метнал съм същата версия, която ползвам тук.

След като инсталираш програмата отиваш на меню Компютър => Датчик и гледаш градусите срещу Диод на граф.процес. В покой не трябва да са повече от 40-45. Ако за отрицателно време ти се дигнат до 60 или повече значи си е баш охлаждането.
Изображение

Потребителски аватар
MrIzzy
Bulgarian Crime Syndicate
Bulgarian Crime Syndicate
Мнения: 95
Регистриран на: 11 яну 2016, 20:39
Местоположение: Враца / Варна
Професия: Работохолик
Skype: TheD0rifterxD
Nickname: MrIzzy
Контакти:

Re: Спешна помощ? [Проблем с компа]

Мнение от MrIzzy » 30 юни 2018, 10:59

Сложи си AIDA64 (Everest):
https://www.aida64.com/downloads
Сваляш тази версия AIDA64 Extreme Trial version, portable ZIP package - гледаш градусите на видео картата, рамта и процесора в Sensors (Сензори).. Имам и още една идея, отвори си капака на компа ти и виж по дънната платка дали има някой подут кондензатор (най-вече около кръга на процесора и охладителя ти) ако има значи трябва да се сменят с точните микрофаради и волтове, защото ако не са точно същите няма да ти тръгне компа - и да тръгне ще е бавен или може да гръмне дъното ;д.. Успех, дано съм ти помогнал Ачо :)
Изображение

Заключена

Върни се в “Теми за 2018-а”