За всякакви въпроси относно сървъра и форума, пишете на лично съобщение на Paul, SpY , Life или Ps3ch0.
-----
Заповядайте в нашия DISCORD сървър!
-----
Всеки един новорегистриран потребител ще бъде одобрен от администратор в рамките на 24 часа.
-----
Кандидатурите за админ и дизайнер са ОТВОРЕНИ!

Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Потребителски аватар
Explosive
Bulgarian Crime Syndicate
Bulgarian Crime Syndicate
Мнения: 541
Регистриран на: 05 фев 2017, 00:19
Интереси: Футбол и др.
Професия: Всичко ;3
Nickname: eXplo[S]ive
Контакти:

Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от Explosive » 08 авг 2019, 14:05

Здравейте,
от много време насам се замислям да пусна тази тема и може би на някои ще им се стори смешно, но мен това не ме касае особено. Да си дойдем на думата.. Не знам дали сте се замисляли досега, ако не сте се, ще ви попитам в прав текст - на къде отиваме бе, хора ? Защо при положение, че сме един от малкото народи, имащи своя писменост, език и култура, бяга от това и цени повече чуждото от своето ? Не сте ли се замисляли колко време, труд, усилия и желание са хвърлили нашите просветени книжовници само и само този наш народ да има своя писменост ? Да се открояваме от останалите, които ни се подигравали, че сме поредното простовато, без никаква култура племе.. Аз също бях човек, който най-редовно пишеше на латиница и като се замисля, изпитвам срам от себе си.. Латиницата и българският език са НЕСЪВМЕСТИМИ! Освен, че на пръв поглед изглежда изключително грозно, малко или много е и неграмотно.. Другите народи бягат ли от своите език, писменост и култура ? Като за пример, като влезете в някой руски сървър, да сте видели те да следват чужда писменост, да пишат на латиница ? Е.., лично аз не съм, пък за вас не знам.. Латиницата като писменост все повече и повече се разпространява по нашите земи и все повече хора я използват, което не е хубаво.. Кирилицата все по-рядко започва да се използва в онлайн разговорния стил, както може би ви прави впечатление и дори и да не ви се вярва, рано или късно постепенно ще избута нашата писменост.. Разберете, че пишейки на латиница, нито сте по-готини(ако това ви е целта), нито нищо.. Грозно е..
Като цяло целта ми е по един или друг начин да запазим нашата писменост и колкото се може повече хора да последват този пример.., да видят и разберат колко красив всъщност е нашият език и още по-красиво като пишеш на него със своята писменост.. Стига сме подражавали на тези американци дотолкова, че да отбелязваме и техни празници.. Предизвиквам ви да се пробвате поне за седмица да пишете само и единствено на кирилица, вместо на другата писменост, не само в играта, а навсякъде.. И да ви е трудно, все не е болка за умиране, свиква се.. Разбирам, че е неудобно всеки път като трябва да пишем на кирилица да сменяме езика, но предпочитам да не съм родоотстъпник!

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ - Това НЕ е задължение към никого, всичко е според вашите разбирания и интереси!

Оставям темата отключена, като вие можете да изразявате вашите критики, да допълвате ако съм изпуснал нещо, да поправяте ако съм допуснал грешки и да давате идеи!

Може да съм допуснал някакви смислови, граматически и пунктуационни грешки, защото имах на разположение едни 20 минути да напиша тази тема и не съм проверявал много, предполагам че и така се разбира намека ми и това, което целя!

Аз избирам Кирилицата! А ти ?


Off topic:
все пак, ако желаете да разпространявате темата в други форуми, моля.., споменете и автора на темата - мен!
Благодаря за вниманието!


Поздрави!

© Explosive(BGSAMP.NET) 2019: Всички права запазени!

Потребителски аватар
bellacute
Дама
Дама
Мнения: 261
Регистриран на: 28 авг 2016, 10:23
Местоположение: Видин
Skype: keitlin.borisova
Nickname: bellacute
Контакти:

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от bellacute » 08 авг 2019, 14:52

Нikога :) 💩

Потребителски аватар
PacaBrat
Потребител
Потребител
Мнения: 29
Регистриран на: 23 фев 2019, 18:27
Местоположение: pri maikati
Интереси: da sum pri maikati
Професия: da go rugam na maikati
Nickname: PacaBrat

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от PacaBrat » 08 авг 2019, 15:51

Nе иsкam да pиsha nа kириlиcа
Последна промяна от WinnerBG на 08 авг 2019, 21:59, променено общо 1 път.
Причина: Писането на латиница е забранено.+1 предупреждение.
Изображение
Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
pe6ko
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 1151
Регистриран на: 06 юни 2017, 14:42
Skype: petar.petrov784
Nickname: pe6ko
Discord: pe6ko#9735

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от pe6ko » 08 авг 2019, 19:00

Мислиш ли че ще стане :D тва е игра не даскало.
Изображение

Потребителски аватар
[eK]Sn1p3R_
V.I.P
V.I.P
Мнения: 133
Регистриран на: 01 юни 2018, 19:05
Местоположение: Сливен
Nickname: Marley

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от [eK]Sn1p3R_ » 08 авг 2019, 20:10

Би било доста добре все пак живеем в България.Както е форума на кирилица нека и в самата игра да бъде така.
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Explosive
Bulgarian Crime Syndicate
Bulgarian Crime Syndicate
Мнения: 541
Регистриран на: 05 фев 2017, 00:19
Интереси: Футбол и др.
Професия: Всичко ;3
Nickname: eXplo[S]ive
Контакти:

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от Explosive » 08 авг 2019, 22:08

pe6ko написа:
08 авг 2019, 19:00
Мислиш ли че ще стане :D тва е игра не даскало.
То е ясно, че няма да стане, за съжаление.. Въпросът не опира до това дали сме в даскало или не, а до това да запазим ценностите си..

Пък и както казах, никого не задължавам.. :)

Потребителски аватар
Ach0- _ -DeLLiRIuuM
Дизайнер
Дизайнер
Мнения: 548
Регистриран на: 06 май 2016, 23:23
Местоположение: У нас под масата :D
Skype: Sieg_Heil
Nickname: ♥Racist 14/88♥
Контакти:

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от Ach0- _ -DeLLiRIuuM » 08 авг 2019, 22:12

OverLight.. написа:
08 авг 2019, 20:10
Би било доста добре все пак живеем в България.Както е форума на кирилица нека и в самата игра да бъде така.
Интересно ми е, как ще пишеш командите на кирилица? Едно е форума, друго е сървъра. На мен нито латиницата ми пречи, нито кирилицата. Да не говориме, че в сървъра има играчи които са на по 11-12, дори и на кирилица да пишат, пак няма да ги разбереш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Ммм, да, имаше Ферари

Mмм, да, обаче някой друг го пали

Mмм, да, някой друг го кара


Sad but true...

Изображение

Потребителски аватар
Spooky.
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: 08 авг 2019, 20:29
Местоположение: гр. Разград
Професия: Непокорен жребец
Nickname: Spooky.

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от Spooky. » 08 авг 2019, 22:40

Според мен пишем на латиница, защото това е по-лесен начин за разбиране помежду ни. Пък и днешно време основният език за изучаване е английският и всеки разбира какво му казват на EN.
Изображение

Потребителски аватар
Fearlezz
V.I.P
V.I.P
Мнения: 773
Регистриран на: 06 юни 2018, 16:09
Професия: Бивш Главен Администратор
Създател на DM клан [INC]
HELPER
Nickname: FE4RLEZZ

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от Fearlezz » 08 авг 2019, 22:45

Dizzle.. написа:
08 авг 2019, 22:40
Според мен пишем на латиница, защото това е по-лесен начин за разбиране помежду ни. Пък и днешно време основният език за изучаване е английският и всеки разбира какво му казват на EN.
Ach0- _ -DeLLiRIuuM написа:
08 авг 2019, 22:12
OverLight.. написа:
08 авг 2019, 20:10
Би било доста добре все пак живеем в България.Както е форума на кирилица нека и в самата игра да бъде така.
Интересно ми е, как ще пишеш командите на кирилица? Едно е форума, друго е сървъра. На мен нито латиницата ми пречи, нито кирилицата. Да не говориме, че в сървъра има играчи които са на по 11-12, дори и на кирилица да пишат, пак няма да ги разбереш.
pe6ko написа:
08 авг 2019, 19:00
Мислиш ли че ще стане :D тва е игра не даскало.
Така е.
Off topic:
Изплискал си легена, експлозивен
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
ExtazZy
Потребител
Потребител
Мнения: 34
Регистриран на: 24 авг 2019, 20:52
Интереси: Fitness & Football
Nickname: [VBZ]ExTazZy..

Re: Инициатива "Пиши на кирилица" - повече в темата!

Мнение от ExtazZy » 26 авг 2019, 12:59

Едно е фейсбук, инстаграм и другите глупости, друго е играта.. Както каза Spooky, ние сме свикнали да се разбираме чрез английския език и ще е някво странно да почнем на български.

Заключена

Върни се в “Теми за 2020-а”